T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Lisesi

Haberler

Mrt

Sivil Savunma Haftası Etkinlikleri kapsamında 1 Mart 2018 tarihinde okulumuzda Yangın Tatbikatı yapıldı.  Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığından yetkililer tarafından öncelikle okulumuz konferans salonunda bilgilendirme sunumu yapıldı. Yapılan bilgi paylaşımları ve soru cevapların ardından okul bahçesinde kapsamlı bir yangın söndürme tatbikatı gerçekleştirildi.

Ankara Lisesi olarak Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Yetkilileri´ne teşekkür ediyoruz.

Mrt

Erasmus+ programı kapsamındaki "Less Chemical More Quality Life" projesi ile ilgili olarak 25 Şubat- 03 Mart 2018 tarihleri arasında okulumuz  Müdür Yardıımcısı Emine ÇAPKAN, Kimya Öğretmeni Gülnur ÖZCAN ve İngilizce Öğretmeni Seçil PESEN eşliğinde 11. sınıflardan Damla AKKUŞ, Enes ERTAŞ, Murat Alihan AYDEMİR ve Enis IŞIK ile Portekiz-Porto Hareketliliği gerçekleştirildi.

Mrt

Gölbaşı ilçesinde bulunan Şehit Mustafa Tecimen İmam Hatip Ortaokulu öğretmenleri Jale Aktaş Aydın ve Gülşah Çanlı ile beraberinde bulunan öğrenciler, 28.02.2018 tarihinde  okulumuzda bulunan Ankara İl Eğitim Tarihi Müzesi´ni ziyaret ettiler. 

Ankara Lisesi olarak ziyaretlerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

Şbt

2012 Yılında okulumuz Ankara Lisesi´nde Okul Müdürü olarak göreve başlayan Eşref Sağlık, 2017 yılı sonunda sağlık sorunları nedeniyle emekli olmuştur. 2012-2017 yılları arasında okulumuzda özveriyle çalışmış olan Eşref Sağlık 06.02.2018 tarihinde vefat etmiştir. Cenazesi 06.02.2018 tarihinde (bugün) ikindi namazından sonra Karşıyaka Mezarlığında defin edilecektir.

Ankara Lisesi olarak Eski Okul Müdürümüz Eşref Sağlık´a Allahtan rahmet, başta ailesi olmak üzere yakınlarına, dostlarına, öğretmen ve öğrencilerimize başsağlığı diliyoruz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

Şbt

Ankara İli Liseler Arası A Ligi´nde müsabakalara katılan erkek basketbol takımımız 5. Grup birincisi olarak bir üst tura çıkmış olup, eleme turunda oynadığı müsabakayı kazanarak Ankara´da ilk 6 okul takımı arasına katılmıştır. 

Ankara Lisesi olarak Okul Basketbol Takımı öğrencilerimizi ve onlara koçluk yapan beden eğitimi öğretmenlerimizi tebrik eder başarılarının devamını dileriz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

Ock

Okulumuzda halihazırda bulunan kız ve erkek mescitleri, yapılan tadilat ve yenileme çalışmaları sonrasında 11.01.2018 tarihinde İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin Avcı, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Cemil Şakar, beraberindeki heyet ve okul idarecilerimiz ile öğretmenlerimizin katılımıyla açılışı yapılarak tekrar hizmete alınmıştır.

Mescitlerimizin her ikisinde komple alçı ve boya işlemi yapılmış, abdest alma bölümleri yeniden tasarlanarak fayans uygulaması yapılmıştır. Her iki mescidimiz için özel olarak abdest alma lavabosı alınarak takılmıştır. Ayrıca sensörlü havlu makineleri yerleştirilerek modern bir görünüm sağlanmıştır. Mescit halılarımız yenilenmiş ve mescit girişlerine ayakkabılık ile mescit içine kitap dolapları yerleştirilmiştir.

Ankara Lisesi olarak mescit açılışımıza katılan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz ve beraberindeki heyete teşekkür ediyoruz. Değerli öğrencilerimizin kullanabilmesi için mescidimizin yenilenmesinde emeği ve katkısı olan başta okul müdürümüz Emine Çapkan olmak üzere herkese teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

Şbt

Atatürk’ün Ankara’ya gelişinin 98. yılı vesilesiyle okulumuz konferans salonunda bir program düzenlendi. Türk milletinin kaderini değiştiren bağımsızlık savaşının önderi Mustafa Kemal Atatürk’ün 27 Aralık 1919’da Ankara’ya ayak basması okulumuzda coşkuyla kutlandı.

Ara

Milli Eğitim Bakanlığının 81 ilde İl Eğitim Tarihi Müzesi açılması projesi kapsamında Ankara İl Eğitim Tarihi Müzesi okulumuz bünyesinde kurulmuştur. 12 Aralık 2017 Salı günü saat 14.00 de Ortaöğretim Genel Müdürlüğü Araştırma Geliştirme ve Projeler Daire Başkanı Sayın Gülderen Gültekin, Ankara İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Vefa Bardakçı ve beraberlerindeki heyetin katılımıyla müzenin açılışı yapılmıştır.

Ara

29 Kasım 2017 Çarşamba günü Mevlid Kandili olması sebebiyle okulumuz Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenleri Hüseyin Uğur, Ahmet Birinci ve öğrencileri tarafından okulumuzda Kandil Lokumu dağıtıldı.

Ara

Gazi Üniversitesi Eczacılık Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Fatma Akar tarafından 28 Kasım 2017 Salı günü saat 13.30´da okulumuz konferans salonunda öğrencilerimize yönelik olarak "Günümüzün Hastalıklarından Obezite ve Diyabet" konulu konferans verildi. 

Kas

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Temel İslam Bilimleri Bölümü İslam Mezhepleri Tarihi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sönmez KUTLU´nun katılımıyla  27.11.2017 Pazartesi Saat 13:30 da okulumuz Afet İnan Konferans Salonunda "Barış ve Özgürlük Peygamberi Hz. Muhammed (S.A.V)" konulu konferans düzenlendi. Okulumuz öğretmenleri ve öğrencilerinin tamamının katılım gösterdiği konferans ilgiyle dinlendi. Konferansın sonunda Okul Müdürümüz Emine ÇAPKAN tarafından  günün anısına Sayın Kutlu´ya plaket takdim edildi.

 

Ankara Lisesi Müdürlüğü olarak Prof. Dr. Sönmez Kutlu´ya teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kas

Okulumuza büyük hizmetleri bulunan ve sağlık sorunları nedeniyle emekli olan eski okul müdürümüz Eşref Sağlık´ın adını taşıyan etüt salonumuzun açılışı gerçekleştirildi. Açılışa Altındağ İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI, Altındağ Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Abdullah AYAR, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerimiz, öğretmenlerimiz ve Eşref Sağlık´ın yerine oğlu Burak SAĞLIK katıldı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz, İlçe Gençlik ve Spor Müdürümüz ve Burak Sağlık kurdelayı keserek Ankara Lisesi Eşref Sağlık Etüt Salonu´nun açılışını gerçekleştirdi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Dr. Zülkarneyin AVCI tarafından, açılışta aramızda bulunamayan Eşref SAĞLIK´ın Hizmet Şeref Belgesi de oğlu Burak SAĞLIK´a verildi.

Ankara Lisesi olarak katılımlarından dolayı İlçe Milli Eğitim Müdürümüze ve beraberindeki heyete teşekkür ediyor, Ankara Lisesi Eşref Sağlık Etüt Salonu´nun okulumuz için hayırlı olmasını diliyoruz.

Kas

Eğitim Uzmanı Hüseyin Aslantürk tarafından 23.11.2017 Perşembe günü okulumuz konferans salonunda 11. ve 12.sınıf öğrencilerine yönelik olarak YKS ile ilgili konferans verildi. Yeni sınav sisteminin açıklanmasıyla ortaya çıkan değişiklikler, YKS ile ilgili tüyolar, derece yapan öğrencilerimizin yaşadıklarından örnekler seminere konu olurken, hocamız tarafından öğrencilerimizin soruları da cevaplandırıldı. Öğrencilerimize başarının ipuçlarını veren ve motive eden konferans ilgiyle izlendi.

Ankara Lisesi olarak konferansı veren Hüseyin hocamıza teşekkür ediyor, öğrencilerimize zorlu sınav süreçlerinde başarılar diliyoruz.

Kas

Ankara Lisesi’nde, demokrasi kültürü temel alınarak gerçekleştirilen ‘’Başkanlık Seçimi ‘’heyecanı yaşandı.

Kas

ANKARA LİSESİ OLARAK ULU ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK´Ü ARAMIZDAN AYRILIŞININ 79.YILINDA ÖZLEM VE SAYGIYLA ANIYORUZ.