Haberler (Arşiv) Haberler

İçerik Tarih
Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Yüz Yüze Eğitim ve Uzaktan Eğitim) Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Yüz Yüze Eğitim ve Uzaktan Eğitim)

Sevgili Öğrencilerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda 12. Sınıfların Yüz Yüze Eğitime 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren başlayacaktır. Yaşanan bu gelişme doğrultusunda ders programlarının yeniden düzenlenmesi gerekliliği doğmuş ve yenilenen ders programımız aşağıdaki bağlantı üzerinden sizlerle paylaşılmıştır. Paylaşılan program 12 Ekim 2020 Pazartesi günü itibariyle uygulanacaktır. 

Programlardaki değişiklikler icin öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini takip etmeniz yararlı olacaktır.

Siz değerli öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

 

10 Ekim 2020
12. Sınıflar İçin Yüz Yüze Eğitime Katılım Bilgilendirme Formu 12. Sınıflar İçin Yüz Yüze Eğitime Katılım Bilgilendirme Formu

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda okulumuz 12. Sınıf öğrencileri 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren haftada iki gün olmak üzere yüz yüze eğitim için okula geleceklerdir. 

8 Ekim 2020
Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Uzaktan Eğitim) -(Yeni) Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Uzaktan Eğitim) -(Yeni)

Sevgili Öğrencilerimiz,

EBA üzerinde yapılan düzenlemeler sonucu EBA Canlı Ders atamaları için tanımlanan saatlerde yaşanılan değişikliklerden dolayı 28 Eylül 2020 Pazartesi gününden itibaren derslerimiz 08:30 da başlayacak olup 14:00 de sona erecektir.

Programlardaki  değişiklikler icin öğretmenlerimizin bilgilendirmelerini takip etmeniz yararlı olacaktır.

Siz değerli öğrencilerimize ve öğretmenlerimize çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.

 

25 Eylül 2020
Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Uzaktan Eğitim) Ankara Lisesi Haftalık Ders Programı (Uzaktan Eğitim)

Sevgili Öğrenciler, Sayın Veliler;

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren Uzaktan Eğitim yöntemiyle derslerimiz işlenmeye başlanacaktır. Öncelikle yeni dönemin tüm öğrenci, öğretmen ve velilerimiz için hayırlı olmasını diliyorum. İçinde bulunduğumuz durum itibariyle Uzaktan Eğitim marifetiyle yürütülecek olan derslerimiz için Haftalık Ders Programı hazırlanmış olup program 21 Eylül 2020 tarihinden itibaren uygulanmaya başlayacaktır.

18 Eylül 2020
Covid-19 Bilgilendirmesi Covid-19 Bilgilendirmesi

COVID-19 Nedir ?

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin'in Vuhan Eyaleti'nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020'de tanımlanan bir virüstür.

25 Eylül 2020
Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Sayın Banu ARAZ Okulumuzu Ziyaret Etmiştir. Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Sayın Banu ARAZ Okulumuzu Ziyaret Etmiştir.

Milli Eğitim Bakanı Danışmanı Sayın Banu ARAZ, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları  Sayın Yeliz ÇAKIR, ve Sayın Abdurrahman TÜLLÜCE 08 Eylül 2020 tarihinde okulumuzu ziyaret ederek incelemelerde bulunmuşlardır. Okulumuzda yürütülen çalışmalar hakında kendilerine brifing verilmiştir. 

Ziyaretleri için kendilerine teşekkür ederiz.

8 Eylül 2020
Telafi Eğitimi Hakkında Önemli Bilgilendirme Telafi Eğitimi Hakkında Önemli Bilgilendirme

Sevgili Gençler, Değerli Velilerimiz;

31 Ağustos 2020 Pazartesi günü uzaktan eğitim ile  Telafi Eğitimine başlıyoruz. Telafi Eğitimi 18 Eylül Cuma günü sona erecektir. 21 Eylül Pazartesi gününden itibaren ögrencilerimiz ile yüz yüze eğitim için  okulumuzda buluşacağız inşaallah. Gelişmeleri, duyuruları  buradan takip edebilirsiniz. Okul yönetimi, Sınıf Rehber Öğretmenlerimiz ve Ders Öğretmenlerimiz sizlerle iletişim halinde olacaklardır.

Sevgili Öğrencilerimiz,  sağlıkla okulumuzda  buluşmak dileğiyle...

Esenlikler diliyorum...

İbrahim ERTÜRK 

Okul Müdürü

30 Ağustos 2020
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun 30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Gazi Mustafa Mustafa Kemal'in başkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruz ile milletimizin bağımsızlık uğruna gösterdiği azim ve kararlılık tüm dünyaya ilan edilmiştir.

Bu büyük zaferin 98. yıldönümünü büyük bir heyecanla kutlarken, başta milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmetle ve şükranla anıyorum.

İbrahim ERTÜRK
Ankara Lisesi Müdürü

30 Ağustos 2020
Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin Dikkatine! Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizin Dikkatine!

Okulumuzu tercih ederek,  kayıt yaptırmaya hak kazanan tüm öğrencilerimizi kutluyor, başarılarının daim olmasını diliyoruz...

Sayın Velilerimiz, Ögrencilerimizin kayıt işlemleri 18- 28 Ağustos 2020 tarihleri arasında 10:00-16:00 saatlerinde yapılacaktır.

Duyurular kısmında yer alan, Kayıt için gerekli olan evraklar, bölümünü  incelemeniz rica olunur.

 

Ankara Lisesi Müdürlüğü

16 Ağustos 2020
Okulumuzu Tercih Etmek İsteyen Öğrenci ve Velilerin  Dikkatine ! Okulumuzu Tercih Etmek İsteyen Öğrenci ve Velilerin Dikkatine ! 17 Temmuz 2020
İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Turan AKPINAR Okulumuzu Ziyaret Etmiştir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Turan AKPINAR Okulumuzu Ziyaret Etmiştir.

13 Temmuz 2020 Pazartesi günü Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan AKPINAR okulumuza bir ziyaret gerçekleştirmiştir. İl Milli Eğitim Müdürümüz Sn. Turan Akpınar'a ziyarette İl Milli Eğitim Müdür Yardımlarımız Sayın Abdurrahman TÜLLÜCE ile Sayın Yeliz ÇAKIR eşlik etmişlerdir.

Okulumuzda incelemelerde ve denetimlerde bulunan Sayın Akpınar'a okulumuzda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir. Pandemi sürecinde okulumuzda yapılan dezenfekte çalışmaları, devam eden atölye kurulumları, uzaktan eğitim sürecinde yapılan çalışmaların raporları, okulumuzun yeni döneme hazırlanması için yapılan çalışmalar, yeni kayıt yaptıracak öğrenciler için alınan önlemler gibi birçok konuda kendisine paylaşımlarda bulunulmuştur.

Ankara Lisesi Müdürlüğü olarak okulumuza teşriflerinden dolayı Ankara Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Turan Akpınar ve beraberindeki heyete teşekkürlerimizi sunuyoruz.

İbrahim Ertürk

Ankara Lisesi Müdürü

14 Temmuz 2020
Milli Mücadelenin 101. Yılı Kutlu Olsun Milli Mücadelenin 101. Yılı Kutlu Olsun

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün, Ülkemizin kurtuluşu için 19 Mayıs 1919 tarihinde Samsun'da Milli Mücadeleyi başlatarak ilk adımı attığı o kutlu günün 101. yıldönümüne ulaşmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Gazi Mustafa Kemal'in "Biz her şeyi gençliğe bırakacağız, o gençlik ki hiçbir şeyi unutmayacaktır; geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir." dediği, vatanını ve milletini çok seven, bayrağına aşık bağımsızlığa düşkün, ülkesi için çok çalışan gençleri yetiştirmeyi kendine hedef edinmiş bir kurum olarak; sayısız zaferlerle dolu şanlı Türk tarihinin dönüm noktası olan bu günde, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramımızı ve Milli Mücadelenin 101. yılını kutluyorruz. Nice 101. yıllara...

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, bu kutlu mücadelede yer alan tüm şehit ve gazilerimizi saygı rahmet ve minnetle anıyoruz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

18 Mayıs 2020
12. Sınıf Soru Çözümleri EBA TV-Lise Ekranlarında... 12. Sınıf Soru Çözümleri EBA TV-Lise Ekranlarında...

Sevgili Gençler, 

12. Sınıflarımıza yönelik öğretmenlerimizce yapılan EBA Canlı Dersler devam etmektedir.

Bunun yanısıra öğretmenlerimiz sizlere WhatsApp üzerinden de konuları paylaşmakta, soru çözümleri yapmaktadır. Sizlerin öğretmenlerimize göndermiş olduğunuz sorular, cevaplanıp sizlere gönderilmektedir.

Ayrıca Bakanlığımız sizlere yönelik EBA TV den 2-3 Mayıs 2020 tarihinden itibaren her hafta sonu aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda ilgili derslerden soru çözümü yapacaktır.

Sizlerin akademik başarılarınızın yanı sıra moral ve motivasyonu yüksek ve sağlıklı bireyler olarak sınava hazırlanmanızı önemsiyoruz.

Bu süreçte ve her zaman sizlerin yanındayız.

Sağlıcakla kalın...

Ankara Lisesi Müdürlüğü

29 Nisan 2020
Uzaktan Eğitim İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Hakkında Bilgilendirme Uzaktan Eğitim İle İlgili Sıkça Sorulan Sorular Hakkında Bilgilendirme

Milli Eğitim Bakanlığımız 23 Mart 2020 tarihinden itibaren başlayacak olan Uzaktan Eğitim ile ilgili merak edilen sorulara cevap niteliğinde bir video paylaştı. Öğrencilerimizin sıkça sorulan soruların cevaplarına en doğru kaynaktan ulaşabilmeleri için video bu başlık altında paylaşılmıştır. Öğrenci, öğretmen ve velilerimizin bilgilerine sunarız.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

21 Mart 2020
Uzaktan Eğitim için TRT-EBA TV Yayın Programı ve Kanal Frekans Bilgileri Uzaktan Eğitim için TRT-EBA TV Yayın Programı ve Kanal Frekans Bilgileri

Milli Eğitim Bakanlığımız 23 Mart tarihinden itibaren başlayacak olan Uzaktan Eğitim programlarının yayınlanacağı kanal olan TRT-EBA TV'nin yayın programını ve kanalın frekans bilgilerini paylaştı. 

Tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitimle yapılacak olan eğitimleri takip edebilmeleri ve program akışını öğrenebilmeleri için gerekli olan bilgileri haber metnimizin altındaki fotoğraflarda bulabilirsiniz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

21 Mart 2020