Duyurular (Arşiv) Duyurular

İçerik Tarih
12. Sınıf Yüz Yüze Eğitime Katılım Bilgilendirme Formu 12. Sınıf Yüz Yüze Eğitime Katılım Bilgilendirme Formu

Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda okulumuz 12. Sınıf öğrencileri 12 Ekim 2020 Pazartesi gününden itibaren haftada iki gün olmak üzere yüz yüze eğitim için okula geleceklerdir.

8 Ekim 2020
Veli Bilgilendirme ve Taahhütname Formu (Covid 19) Veli Bilgilendirme ve Taahhütname Formu (Covid 19)

Değerli Velilerimiz,

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı  tarafından ortaklaşa hazırlanan COVID-19 Salgın yönetimi ve Çalışma Rehberine göre Okullarda Alınacak Coronavirüs Tedbirleri kapsamında bütün velilerimizin "Veli Bilgilendirme ve Taahhütname" formunu doldurup imzalayarak formu okul idaresine teslim etmeleri gerekmektedir.

Bilgilerinize...

Veli Bilgilendirme Formu ve Taahhütnameyi indirmek için TIKLAYINIZ.

2 Ekim 2020
Covid-19 Bilgilendirmesi Covid-19 Bilgilendirmesi

COVID-19 Nedir ?

Yeni Koronavirüs Hastalığı (COVID-19), ilk olarak Çin'in Vuhan Eyaleti'nde Aralık ayının sonlarında solunum yolu belirtileri (ateş, öksürük, nefes darlığı) gelişen bir grup hastada yapılan araştırmalar sonucunda 13 Ocak 2020'de tanımlanan bir virüstür.

25 Eylül 2020
31 Ağustos - 18 Eylül 2020 Arası Telafi Programı Hakkında 31 Ağustos - 18 Eylül 2020 Arası Telafi Programı Hakkında

Okulumuzun 9. Sınıf, 10. Sınıf, 11. Sınıf ve 12. Sınıf öğrencileri için 31 Ağustos - 18 Eylül tarihleri arasında Telafi Eğitimi Programı uygulanacaktır. Öğrencilerimizin EBA üzerinden ve diğer platformlar ile yapılacak olan dersleri takip etmeleri, bu süreçte yapılacak olan derslere katılım göstermelerini önemle rica ederiz. 

Ankara Lisesi Müdürlüğü

26 Ağustos 2020
12. Sınıf Öğrencilerimizin Destekleme Yetiştirme Kursu Başvuruları 12. Sınıf Öğrencilerimizin Destekleme Yetiştirme Kursu Başvuruları

12. Sınıf öğrencilerimiz için 2020 - 2021 Eğitim Öğretim Yılında (yüzyüze) düzenlenecek olan Destekleme ve Yetiştirme Kursları başvuruları başlamıştır. Öğrencilerimizin kurslara katılabilmeleri için 26-30 Ağustos 2020 tarihleri  arasında EBA üzerinden başvuru yapmalarını önemle rica ederiz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

26 Ağustos 2020
Kayıt İçin Gerekli Belgeler Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Yeni Kayıt Yaptıracak Öğrencilerimizden İstenilenler

 

-> 2 Top A4 Fotokopi Kağıdı

-> Seçmeli Ders Dilekçesi ( Dilekçe Formu Okuldan Verilecektir.)


Ayrıntılı bilgiler, kayıt için gelindiğinde okul yönetimi tarafından aktarılacaktır.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

16 Ağustos 2020
12. Sınıf Soru Çözümleri EBA TV-Lise Ekranlarında... 12. Sınıf Soru Çözümleri EBA TV-Lise Ekranlarında...

Sevgili Gençler, 

12. Sınıflarımıza yönelik öğretmenlerimizce yapılan EBA Canlı Dersler devam etmektedir.

Bunun yanısıra öğretmenlerimiz sizlere WhatsApp üzerinden de konuları paylaşmakta, soru çözümleri yapmaktadır. Sizlerin öğretmenlerimize göndermiş olduğunuz sorular, cevaplanıp sizlere gönderilmektedir.

Ayrıca Bakanlığımız sizlere yönelik EBA TV den 2-3 Mayıs 2020 tarihinden itibaren her hafta sonu aşağıda belirtilen takvim doğrultusunda ilgili derslerden soru çözümü yapacaktır.

Sizlerin akademik başarılarınızın yanı sıra moral ve motivasyonu yüksek ve sağlıklı bireyler olarak sınava hazırlanmanızı önemsiyoruz.

Bu süreçte ve her zaman sizlerin yanındayız.

Sağlıcakla kalın...

Ankara Lisesi Müdürlüğü

29 Nisan 2020
Uzaktan Eğitim için TRT-EBA TV Yayın Programı ve Kanal Frekans Bilgileri Uzaktan Eğitim için TRT-EBA TV Yayın Programı ve Kanal Frekans Bilgileri

Milli Eğitim Bakanlığımız 23 Mart tarihinden itibaren başlayacak olan Uzaktan Eğitim programlarının yayınlanacağı kanal olan TRT-EBA TV'nin yayın programını ve kanalın frekans bilgilerini paylaştı. 

Tüm öğrencilerimizin uzaktan eğitimle yapılacak olan eğitimleri takip edebilmeleri ve program akışını öğrenebilmeleri için gerekli olan bilgileri haber metnimizin altındaki fotoğraflarda bulabilirsiniz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

20 Mart 2020