T.C. Mİllî Eğİtİm BakanlIğI
ANKARA / ALTINDAĞ - Ankara Lisesi

Ankara Lisesi

Telefon
03123111194
Belgegeçer
0312 310 33 05
WEB
http://ankaralisesi.meb.k12.tr
Adres
Hacettepe Mah. Türkocağı Sok. No1 Altındağ / Ankara
Vizyon
Bilimsel gelişmeleri ve teknolojiyi takip edip kullanabilen Çağının gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip Kendisiyle ve çevresiyle barışık İlişkilerinde saygı ve dürüstlüğe önem veren İletişimi güçlü Araştıran,üreten,sorgulayan, Anadilini ve birden fazla yabancı dili etkili ve doğru konuşabilen Sorunları fark edip çözümler üretebilen Estetik duygusu gelişmiş ; sanata ve sanatçıya değer veren Sportif faaliyetlerde başarılı Liderlik vasıfları taşıyarak geleceğin Türkiye’sinde söz sahibi olan gençleri yüksek öğrenime hazırlamaktır
Misyon
Atatürk ilkelerine bağlı, Atatürk devrimlerini özümsemiş Tarihine ve kültürüne bağlı Gücünü tarihinden alan , Cumhuriyetimizle yaşıt Okul kültürünü benimsemiş Bilime, gelişmeye, teknolojiye önem veren Saygı , sevgi ve dostluk bilincinin yerleştiği Sanatta ,sporda, bilimde uygulamalı eğitime önem veren Çalışan, üreten, kendisiyle ve çevresiyle barışık, en az iki yabancı dil konuşabilen, katılımcı , sorumluluk sahibi, laik, demokratik , araştıran,sorgulayan, ulusal değerlerine sahip çıkan ve evrensel değerlere ulaşan gençleri yüksek öğrenime hazırlamaktır.
Başarılar
2012 yılında ÖSYM tarafından yapılan YGS ve LYS sınavlarında okulumuz öğrencilerinden AHMET MERTCAN MERT Türkiye çapında 73. olmuştur. Tebrik Eder. Başarılarının devamını dileriz.
Öğretmen :46
Rehber Öğretmen :2
Öğrenci :620
Derslik :20
Müzik Sınıfı :1
Resim Sınıfı :1
BT Sınıfı :1
Misafirhane :0
Kütüphane :1
Fen Labaratuarı :3
Hazırlık Sınıfı :0
Konferans Salonu :2
Atölye-İşlik :0
Spor Salonu :1
Öğretim Şekli :Normal (Tekli)
Yemekhane :1
Kantin :1
Revir:0
Bahçe :1
Saatler
08:30-15:35
Isınma
Kalorifer (Doğalgaz)
Bağlantı
Fatih Projesi Fiber İnternet
Yabancı Dil
Birinci Yabancı Dil: İngilizce İkinci Yabancı Diller: Almanca, Fransızca, İspanyolca
Lojman
0 -
Ulaşım
Ankara´nın her yerinden okulumuza ulaşım bulunmaktadır. Sıhhiye dolmuş ve otobüsleri ile okulumuza rahatlıkla ulaşabilirsiniz.
Servis Bilgisi
Okulumuz merkezi bir konumda olduğundan servis hizmeti bulunmamaktadır.
Yerleşim Yeri
Okulumuz Opera da bulunmaktadır. Hastanelere ve müzelere komşudur.
İl/İlçe Merkezine Uzaklık
Kızılaya 1 km, Ulusa 1 km uzaklıktadır.
Kontenjan Bilgileri
Sportif Etkinlikler
Bilimsel Etkinlikler
Proje Çalışmaları
Yurtdışı Proje Faaliyetleri
PROJE ADI :"LESS CHEMİCAL MORE QUALITY LIFE" (DAHA AZ KİMYASAL, DAHA KALİTELİ YAŞAM) PROJE SÜRESİ: 2016 - 2018 PROJE KODU : KA219 PROJE ORTAKLARI TÜRKİYE - Ankara Lisesi (Koordinatör) PORTEKİZ YUNANİSTAN İTALYA LETONYA TÜRKİYE - Altındağ Gazi Anadolu Lisesi
Yazdır