eTwinning Projesi - Benim Çevrimiçi Sesli Kütüphanem

eTwinning Projesi - Benim Çevrimiçi Sesli Kütüphanem

     Ankara Lisesi olarak, Dede Korkut Anadolu Lisesi ile kuruculuğunu üstlendiğimiz "My Online Audio Library" isimli eTwinning projemiz onaylanmıştır. Projemizde İtalya, Polonya, Portekiz, Romanya ve Türkiye'den toplam 15 üye okul yer almaktadır. Projemiz 1 Ekim 2021- 30 Mart 2022 tarihleri arasında lise düzeyinde eğitim veren ortaklarımızla uygulanacaktır.

13.01.2022 342

     Projede sesli bir masal arşivi oluşturmak hedeflenmektedir. Bu kapsamda, öğrencilerimiz yabancılarla iletişim kurma becerilerini geliştirecek, farklı kültürlerle tanışacak ve yabancı dil bilgilerini geliştirecektir. Bununla beraber, çeşitli masallar okuyacak, analizler yapacak, yaratıcılıklarını kullanarak özgün masallar yazacak, karikatürler oluşturacak, okuma ve seslendirme becerilerini geliştirecek, nihayetinde ise, sesli bir masal arşivine sahip olacaktır. Proje sorumlusu, okulumuz Türk Dili ve Edebiyatı öğretmenlerinden İrem İNCİ'dir. Farklı kademelerden katılımcı 15 öğrencimiz projede yer almaktadır. Öğrencilerimizin katılımları ve gayretlerinden dolayı memnuniyet duyar başarılarının devamını dileriz.

     Proje kapsamında oluşturulan okulumuz tanıtım filmine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. https://www.youtube.com/watch?v=yTHo_NatF-E

     Projeye katılmak isteyen velilerimiz için iletişim adresimiz: iremcelikirem@gmail.com

   

 LOGO ETKİNLİĞİ

     My Online Audio Library isimli eTwinning projemizin logo seçimi yapılmıştır. Aşağıdaki linkte bulunan formu kullanarak toplam 2.234 kişi oylama katılmıştır.       

 https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeQN89zNdJMR6X72Om_mmozFoSYJZgvZUyIxAdRuJSnpl0RdQ/viewform

Aşağıdaki logo çalışması en yüksek oyu alarak birinci olmuş ve proje logosu olarak seçilmiştir.

 

 

   POSTER ETKİNLİĞİ

   My Online Audio Library isimli eTwinning projemizin poster çalışması yapılmıştır. Toplam 15 partner okulun ve öğrencilerin katkısıyla Canva programı üzerinden proje afişi hazırlanmıştır. 

https://www.canva.com/design/DAEupkV2Mf8/ZotZ2RACor0TjVAjiM3_Tw/view?utm_content=DAEupkV2Mf8&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink