"100. Yılında 19 Mayıs" Resim Yarışmasında Ankara Birinciliği

"100. Yılında 19 Mayıs" Resim Yarışmasında Ankara Birinciliği

Okulumuz öğrencilerinden Canberk Çetin yaptığı resim ile yarışmaya katılarak, Ankara İl Birinciliği derecesini kazanmıştır.

26.04.2019 999

Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından, Gazi Mustafa Kemal Atatürk´ün 16 Mayıs´ta İstanbul´dan yola çıkarak 19 Mayıs´ta Samsun´a ulaşmasıyla başlayan istiklâl mücadelemizin mihenk taşlarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100.yılı vesilesiyle öğrencilerin; millî, ahlâki, insani, manevi ve kültürel değerleri benimseyen, koruyan, geliştiren, vatanını, bayrağını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, ve yurt bilincine sahip yurttaşlar olarak yetiştirilmeleri, millî mücadeleyi sanat yoluyla ifade edebilmeleri amacıyla resmî ve özel tüm ortaöğretim kurumlarındaki öğrencilerin katılacağı “100. Yılında 19 Mayıs” konulu resim yarışması düzenlenmiştir. 

Okulumuz öğrencilerinden Canberk Çetin yaptığı resim ile yarışmaya katılarak, Ankara İl Birinciliği derecesini kazanmıştır. Yarışma takvimine göre; öğrencimizin yapmış olduğu resim 81 ilden gelecek eserler arasında değerlendirilecek olup derece alması durumunda Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirilecektir. 

Öğrencimiz Canberk Çetin´i gayreti, özverili çalışması ve bize yaşattığı gurur için tebrik ediyor, bu alandaki başarılarının devamını diliyoruz. Öğrencimize rehberlik eden Görsel Sanatlar Öğretmenlerimize de teşekkür ediyoruz.

Ankara Lisesi Müdürlüğü

100. Yılında 19 Mayıs Konulu Resim Yarışması Ankara İl Birincisi100. Yılında 19 Mayıs Konulu Resim Yarışması Ankara İl Birincisi